Δ İş yaşamınızda odaklanma ve dikkat becerilerinizi geliştirmek,

Δ Zorlayıcı duygularla daha sağlıklı baş ederek iyi oluşunuzu artırmak ve

Δ Nörobilimsel araştırmalarca destekli mindfulness uygulamalarını yaşamınıza katarak potansiyelinizi ortaya çıkarmak ister misiniz?

Search Inside Yourself Programı aracılığıyla kendinizi istediğiniz yönde geliştirebilirsiniz.

 

Search Inside Yourself™ (SIY) Sertifikalı Mindfulness Temelli Duygusal Zekâ ve Liderlik Programı

Search Inside Yourself (SIY), Google şirketinin kendi çalışanları için duygusal zekâ, mindfulness (bilinçli farkındalık) ve nörobilim alanının önde gelen bilim insanlarıyla birlikte geliştirdiği bir grup programıdır.

Profesyonel ve kişisel yaşamına mindfulness uygulamalarını dahil ederek potansiyelini ortaya çıkarmak isteyen bireylere yöneliktir.

Bilimsel temelli bu program, iş yaşamında ihtiyaç duyulan odaklanma, güçlü iletişim ve işbirliği, öz-farkındalık, psikolojik dayanıklılık, empati ve liderlik becerilerini geliştirmek için ihtiyaç duyulan araçları sunar.

Çalıştığınız kuruma Search Inside Yourself Programı'nı getirmek isterseniz, mesaj gönderiniz lütfen.

Programın Temel Dayanağı:

Duygusal Zekâ

Nörobilim

Mindfulness (Bilinçli Farkındalık)

Search Inside Yourself™

Yüksek performans için gücünüzü ortaya çıkarın.

Search Inside Yourself hızlı tempoda çalışan profesyonellerin kişisel liderlik becerilerini geliştirmelerine aracılık eden mindfulness temelli duygusal zekâ ve liderlik programıdır.

Güncel nörobilim araştırmalarına dayanan program, zihinsel ve duygusal dayanıklılığı güçlendirmeye, yaratıcılığı ve performansı artırmaya ve empatik liderlik becerilerini geliştirmeye aracılık eden etkileşimsel uygulamalar sunar. 

Search Inside Yourself Programının Yararları:

Dikkati ve odaklanmayı artırır.

Açık iletişim ve işbirliği içinde çalışmaya aracılık eder.

Stres ile baş etmeye yardımcı olur ve iyi oluşu artırır.

Üstün liderlik becerileri kazandırır.

Yaratıcılığı ve yenilikçi düşünceyi ortaya çıkarmaya aracılık eder.

Zorluklar karşısında dayanıklılığı güçlendirir.

Öz farkındalığı artırır ve duygu düzenlemesine yardımcı olur.

Programın İçeriği:

Program birbirini tamamlayan altı modülden oluşmaktadır.

Eğitmen

Doç. Dr. Gökçe Bulgan

Katılımcı Yorumları:

Yorumlar Search Inside Yourself Leadership Institute'un yürüttüğüm SIY programları sonunda katılımcılara gönderdiği ve isimsiz veri topladığı program değerlendirme anketinden alınarak Türkçe'ye çevrilmiştir.

"Search Inside Yourself Programı aracılığıyla farkındalık uygulamalarının temellerini ve bu uygulamaların iş yerine entegre edilerek nasıl yapılabileceğini öğrendim. Gökçe Hoca paylaşmaya açık, güleryüzlü, herkesi dikkatle dinleyen, içeriği çok iyi bilen ve zaman yönetimi çok iyi bir eğitmen."
"SIY'ın ilk oturumları öz-farkındalık ve öz-şefkat temalarını hatırlamama ve bıraktığım yerden tekrar başlamama yardımcı oldu. Sonraki oturumlar kişisel yaşam ve kariyer hedeflerimi dikkatli bir bakış açısıyla yeniden tasarlamama aracılık etti. Gökçe enerjik ve dinlemesi çok keyifli bir eğitmen."
"Bana göre haftada 2 saatimi kendi gelişimim için değerlendirmek harika bir deneyimdi. Farkındalıklı dinleme uygulamalarını çok sevdim ve ilk günden itibaren iş ve özel yaşamımda uygulayabildiğimi gördüm. Bu benim için çok değerliydi çünkü faydası yalnızca kendime değildi, arkadaşlarıma ve meslektaşlarıma da büyük yararı oldu. Gökçe Hoca'nın programı öğretmekten çok keyif aldığı belliydi. Pozitif enerjisini içeriğe yansıtmasını ve hepimizi sürece dahil etmesini çok değerli buldum."
"Dikkatimi şimdiki ana odaklayabilmeyi öğrendim. Gökçe program süresince çok enerjik, ilgili ve kibardı. Alanında çok bilgili ve İngilizce'yi çok iyi konuşuyor."
"Bu programda çok şey öğrendim ve öğrenirken de eğlendim. Kısa uygulamalar yaparken bile dikkatli olabildiğimi görmek içimi rahatlattı. Gökçe Hoca arkadaş canlısı, öğretmeye çok istekli ve yetkin."
"Search Inside Yourself Programı aracılığıyla duygularımı düzenlemeye yardımcı olacak pek çok uygulama öğrendim. Kendimle ilgili daha fazla farkındalık kazandım. Programın bilimsel temele dayanıyor olması güçlü yanlarından biri. Gökçe Hoca konuya çok hâkim, katılımcılarla çok ilgili ve kendi yaşamında mindful olduğu rahatlıkla anlaşılan biri."
"Bu program kalbimi açtı ve hem kendime hem de çevremdekilere daha şefkatli olmama aracılık etti. Gökçe Hoca programın içeriğini çok iyi biliyor ve aktarıyor. Kendisinin ses tonu, güçlü iletişim becerileri, alandaki uzmanlığı ve katılımcıları ne kadar önemsediğini göstermesi en güçlü yönleriydi."
"Bu program aracılığıyla kendimi içimde arayabileceğim çok pratik uygulamalar öğrendim :) Gökçe samimi, ilgili, paylaşıma açık ve sofistike biri."
"Programda oldukça rahat, sakin ve iyi hissettim. Tanımadığım insanlarla aynı konular üzerinde çalışarak kendimizi geliştirmek ve uygulamaları birlikte yapma şansımızın olması keyifliydi. Ben bir MBSR eğitmeniyim ve SIY programını iş yaşamında mindfulness için kestirme bir yol olarak ifade edebilirim. Program içeriğiyle ve grup üyelerinin katılımıyla benim için çok değerliydi. Gökçe Bulgan kendini bu alana adamış biri. Çok güçlü iletişim ve gözlem becerisi var. Aynı zamanda nazik, samimi ve bilgili."
"SIY programında çok çeşitli ve pratik teknikler öğrendim. Gökçe Hoca her oturumda çok ilgili ve kibardı. Her uygulamayı kolay anlaşılır ve hayata entegre edilir şekilde açıkladı."
"SIY programında meditasyonu günlük yaşamıma nasıl pratik olarak katabileceğimi öğrendim. Yaptığımız mikro uygulamalar, sorunlarımı çözmek için birkaç seçeneğim olduğunu anlamam için içimde bir farkındalık yarattı. Gökçe Hoca çok nazik biri, SIY programını çok iyi biliyor ve uygulamaları yaptırırken sakin ve rahat oluşu iyi hissettiriyor."
"Bu program sayesinde iş yerimde nezaketi artırabilmenin mümkün olduğunu öğrendim. Genel anlamda iş yaşamında mindfulness becerilerini nasıl uygulayabileceğimi gösteren bir rehber oldu diyebilirim. Benim için çok yararlıydı. Kısa ve uygulanabilir pratikler çok iyiydi. Gökçe Bulgan alanında çok bilgili, bildiklerini aktarma becerisi çok güçlü, açık fikirli, sakin ve nazik bir eğitmen."
"Zorlayıcı zamanlarda sakin kalabilmeyi deneyimledim bu programda. Nefesimin yaşamımı nasıl değiştirebileceğini gördüm. Kolay uygulanabilecek farklı alıştırmalar öğrendim ve bunları yaşamıma kattım. Hocanın iletişimi, bilgisi ve bildiklerini bize aktarma becerisi güçlü yanlarıydı."
"Günlük hayatıma alabileceğim uygulamaları öğrendim. Bildiğim ama unuttuğum kavramları hatırladım. Benim için oldukça verimli bir süreçti. Uygulamalarda nefes alabilmek ve anda kalabilmek güzeldi, rahatladığımı hissettim. Gökçe Hoca güler yüzlü, huzurlu ve sakin. Herkesi, her zaman olduğu gibi kabul ediyor. Beden dilini çok iyi kullanıyor ve açıklayıcı bir şekilde bilgiyi paylaşıyor."
"Öz-farkındalık ve şefkatle kendimi geliştirmem gereken alanların farkına vardığım bir süreçti. Kendime değer vermeye ve karar verme süreçlerime önem vermeye başladım. Bu program bana hayallerimi hatırlattı. Yazma uygulamaları kendi iç sesimi daha iyi anlamama aracılık etti. Anda kalabildim, ne istediğimi fark edebildim. Gökçe Bulgan çok deneyimli ve bilgili bir eğitmen. Alana hâkimiyetini ve bilgi birikimini hissediyorsunuz. Aynı zamanda çok anlayışlı biri ve katılımcı olarak size önemli olduğunuzu hissettiriyor."
"Harika bir eğitimdi. Kendimi geliştirdiğim çok faydalı bir öğrenme ortamıydı. Program ilişkilerimi daha iyi anlamama yardımcı oldu. Öz-farkındalığım arttı. Meditasyon ve nefes alıştırmalarıyla şimdi ve burada kalma becerilerim gelişti. Bu temel uygulamaları hayatıma dahil edebildim. Gökçe Hoca bilimsel bulguları konuya çok güzel bağlıyor. Oturumları ekip ruhuyla yürütmesi, zamanı etkili kullanması, geri bildirime açık oluşu ve katılımcılara alan tanıması güçlü özelliklerinden bazıları. Her şey için çok teşekkür ederim."
"Programın adım adım ilerlemesi ve her bir modülün bir öncekinin üstüne inşa edilmesi konuları pekiştirmeme yardımcı oldu. Birçok farkındalık uygulamasını deneyimledim ve nefes uygulamalarını çok sevdim. Paylaşılanları araştırma bulgusuna bağlamak programa ve eğitmene güvenmemi sağladı. Gökçe Hoca’nın sunum becerileri, sıcak ve samimi iletişimi, yüksek enerjisi, olumlu tutumu ve psikoloji alanındaki bilgi birikimi çok iyiydi."
"Sanırım kontrol edemediğim şeyler için yaşadığım suçluluk duygusundan ve üzüntüden kurtuldum. Kabullenmeyi ve şefkati anlayarak, kendime de şefkat göstererek düşüncelerimi öfkeden arıttım. Korkularımı ve duygularımı kontrol edebilmeyi ve ani tepki vermektense durup düşünüp sonra yanıt vermeyi öğrendim. Program mindfulness kavramına sistematik bir yaklaşımdı ve konuları ilginç araştırma bulgularıyla destekliyordu. Gökçe Hoca çok bilgili bir uzman. Sunduğu fikirleri daha geniş bir bağlamda ortaya koyabiliyor. Çok samimi ve ulaşılabilir. Katılımcıların sorduğu soruları rahatlıkla ve etkili bir şekilde konuşmaya ve tartışmaya açık biri."
"Bu programla farkındalık konusundaki bilgimi derinleştirdim. Eğitim sırasında düzenli uygulama yapmaya cesaretlendirildiğimi ve desteklendiğimi hissettim. Olumsuz duyguların yaşamımdaki etkisini fark ettim. Duygularımı sağlıklı yönetebileceğim teknikleri yaşamıma kattım. Gökçe Hoca’nın anlatımı çok doğal bir şekilde akıyordu. Psikoloji alanındaki birikimi, konuları açıklama şekli, katılımcıları ilgiyle dinlemesi, samimi ve açık iletişimi deneyiminin göstergesiydi."
"Bilinçsizce yürüttüğüm bazı alışkanlıkları fark ettim. Artık meditasyondan ve kendine odaklanmadan en iyi şekilde nasıl yararlanacağımı biliyorum. Gökçe Hoca güler yüzlü ve cana yakın. Uygulamalar sırasında zor duygularla uğraşırken size ihtiyacınız olan desteği veriyor. Farkındalığın ve pozitif psikolojinin kendi hayatını nasıl değiştirdiğine dair verdiği örnekler öğrettiği yöntemlere güvenmemiz için bize canlı kanıt sağlıyor."
"Bu program sayesinde rahatladım. İhtiyaçlarım hakkında düşünmek ve kendime konsantre olmak için biraz zamanım oldu. Çok pratik pek çok uygulamanın açıkça anlatıldığı, etkileşimin ve birbirimizden öğrenmenin desteklendiği keyifli bir ortamdı. Gökçe Bulgan’ın meditasyon, dikkati yeniden yönlendirmek, psikoloji v.b. alanlarda derinlemesine bir bilgi birikimi var. Pozitif tutumu ve herkesi kapsayıcı açık görüşüyle programı yürütme yeteneği süreci çok keyifli hale getirdi. Meditasyonu keşfetme sürecinde harika bir yolculuk yaptık hep birlikte."
"Meditasyonun gerçekte ne olduğunu ve mutlu bir şekilde yaşamama nasıl yardımcı olabileceğini öğrendim. Programda kendime dair pek çok şey fark ettim. Çevreme farklı bir bakış açısı geliştirmeme aracılık etti. Gökçe Hoca pozitif enerjisini bizimle paylaştı. Herkesi sürece dahil olmaya motive etti. İlgisinin %100 bizde olduğunu hissettik. Güzel ve içten gülüşü bizi konuşmaya ve paylaşım yapmaya cesaretlendirdi, ilham vericiydi."

SIY Program Detayları:

  • Program kurumlara yönelik ve bireysel katılıma açık olarak iki farklı şekilde düzenlenmektedir. SIY'ı çalıştığınız kuruma getirmek veya bireysel katılım için bir sonraki grubun ne zaman düzenleneceğini öğrenmek için mesaj gönderiniz lütfen.
  • Search Inside Yourself toplam iki tam gün ve 6 modül [Türkçe] içeren bir programdır. Program sonunda katılımcılar öğrendiklerini pekiştirebilecekleri ekstra kaynaklara [SIY Global platformu üzerinden İngilizce] erişebilmektedirler.
  • Programın 6 modülünü tamamlayan katılımcılara SIY Global sertifikalı katılım belgesi verilecektir. Bu sertifika, SIY Eğitici Eğitmenliği'nin ön koşuludur.
  • Bu programa katılım SIY grup programları düzenleme veya kurumlara SIY eğitimi verme hakkını tanımaz. SIY programını kendiniz vermek için bu eğitimden sonra SIY Global'ın düzenlediği SIY Eğitici Eğitmenliği'ne katılmanız gerekmektedir.
  • Program ücreti ve kayıt için lütfen mesaj gönderiniz.

SIY Eğitmeni olarak Yetkinliklerim:

 

Δ Lisans ve yüksek lisans eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi, doktora eğitimimi ise Amerikan Psikoloji Derneği’nce onaylı Purdue Üniversitesi Danışma Psikolojisi programında tamamladım.

Δ Purdue Üniversitesi'nde araştırma görevlisi, Boğaziçi Üniversitesi'nde araştırma ve yarı zamanlı öğretim görevlisi ve MEF Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptım. Üniversitelerarası Kurul kararıyla Nisan 2019'da Doçent unvanını aldım. Şu anda MEF Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve İstanbul Rumeli Üniversitesi Psikoloji programlarında yüksek lisans dersleri vermekteyim.

Δ Akademik kariyerime ek olarak, 20 yılı aşkın süredir Türkiye’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde farklı yaş gruplarından öğrenciler, yetişkinler ve çiftlerle çalışma deneyimim oldu. Purdue Üniversitesi Danışma ve Rehberlik Merkezi, Family Services Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Washington Üniversitesi Öğrenci Sağlık Merkezi gibi pek çok kurumda psikolojik danışmanlık hizmetleri verdikten sonra Aralık 2013’te İstanbul’da kurduğum Lumina Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde online olarak Türkçe ve İngilizce psikolojik danışma, iyi oluşu artırmaya yönelik grup programları ve kurumsal eğitim hizmetleri vermeye devam etmekteyim. Aynı zamanda Sidney, Avustralya merkezli zAntideha şirketinde mindfulness eğitmeni olarak grup dersleri veriyorum.

Δ Uzun yıllardır travma üzerine çalışıyorum; EMDR Enstitüsü [Watsonville, A.B.D.] onaylı eğitim ve süpervizyonlarımı Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış EMDR terapisti ve hipnoterapi eğitim ve süpervizyonlarımı [Londra, Ingiltere] tamamlamış hipnoterapi uygulayıcısıyım.

Δ International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy [Ottawa, Kanada] onaylı Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimlerimi tamamladım.

Δ Search Inside Yourself Leadership Institute [San Francisco, A.B.D.] onaylı mindfulness temelli duygusal zekâ ve liderlik becerileri geliştirme programı sertifikalı eğitmeniyim. 

Δ Nefes terapisi eğitici eğitmenliğini [San Francisco, A.B.D.] tamamladım.

Δ Araştırmalarım ve yazdığım bilimsel makaleler ile kendimi sürekli geliştiriyorum.

Δ Mutluluk 2.0: İyi Yaşama Dair Bilmediklerimiz [Elma Yayınevi] kitabının eş-yazarıyım.

Kayıt için mesaj gönderiniz lütfen.

Programa kayıt olmak için aşağıdaki buton aracılığıyla mesaj gönderiniz lütfen. Mesajınızı aldığımda sizinle iletişime geçeceğim.

 

KAYIT İÇİN MESAJ GÖNDERİNİZ
Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.