Mutlu Bir Sen,
Mutlu Bir Dünya.

Buna hazır mısın?

Her şey, o ilk adımı atmaya karar vermenizle başlar.

Küçük, ancak sağlam adımlar büyük dönüşümlere aracılık eder.

Zorlayıcı duygularla ile sağlıklı baş etmek ve iyi oluşunuzu artırmak için adım atmaya hazır mısınız?

Δ Yoğun stres altında ve kaygılı mı hissediyorsunuz?

Δ Acımasız olabilen bir iç sesiniz mi var? 

Δ İyi oluşunuzu artırmak için mindfulness ve pozitif psikoloji temelli uygulamaları yaşamınıza katmak ister misiniz?

 

İyi Oluş Online: Mindfulness ve Pozitif Psikoloji Temelli İyi Oluşu Artırma Programı aracılığıyla birlikte çalışmaya başladığımızda, mindfulness anlayışını yaşamınıza katarak günlük pratikler oluşturmayı, psikolojik esnekliğinizi artırarak kaygı ve stres gibi zorlayıcı duygularla olan ilişkinizi dönüştürmeyi, kendinizle ilişkinizi güçlendirerek eleştirel iç sesinizi kısmayı ve kendinize daha anlayışlı davranmayı, pozitif psikoloji uygulamalarıyla güçlü yanlarınızı keşfederek onları yaşamınızda daha çok kullanmaya başlamayı ve sağlıklı alışkanlıklar geliştirmeyi öğreneceksiniz. Öz-farkındalığınız arttıkça ve kendinize iyi gelen alışkanlıkları günlük yaşamınıza kattıkça zihinsel ve duygusal iyi oluşunuzun arttığını deneyimleyeceksiniz.

 

 

Programın içeriği:

Δ Psikolojik İyi Oluş Online Programı mindfulness (bilinçli farkındalık) ve pozitif psikoloji yaklaşımlarını temel alan, bilimsel araştırmalarca destekli uygulamaları yaşamınıza katmanıza aracılık etmeyi amaçlayan psiko-eğitimsel bir grup programıdır.

Δ Mindfulness yaklaşımını anlama; temel psikolojik ihtiyaçlarımızı doyurma; stres ve kaygı gibi zorlayıcı deneyimlerimizi dönüştürme; güçlü yanlarımızı keşfetme ve yaşamımıza entegre etme; kendimizle ilişkimizi güçlendirme; eleştirel iç sesimizle ilişkimizi dönüştürme; psikolojik esnekliğimizi artırma ve ilişkimizde sağlıklı bağ kurma gibi konular ele alınacaktır.

Δ Programın içeriğinde ele alınan konular:

Δ Günlük Yaşamda Mindfulness Pratiği Oluşturma

Δ Zihinsel ve Duygusal İyi Oluş için Sağlıklı Alışkanlıklar Geliştirme

Δ Kendimizle İlişkimizi Güçlendirme

Δ İçsel Güçlerimizi Keşfetme

Δ Kaygı ve Stres ile Sağlıklı Baş Etme

Δ Mükemmeliyetçilik ve Erteleme

Δ Sağlıklı ve Mutlu İlişkiler

Δ Psikolojik Sağlamlığımızı Geliştirme

Δ Program etkileşimsel bir ortamda bilgi aktarımı, bireysel ve grup içi alıştırmalar, meditasyon uygulamaları, grup paylaşımları ve katılımcıların konuyla ilgili sorularına fırsat verebilmek için soru-cevap bölümlerini kapsayacaktır.

 Δ Programa 18 yaşın üzerinde ve şu anda bir ruh sağlığı sorunu olmayan bireyler katılabilir. Bu bir terapi grubu değildir ve program tedavi amacı taşımamaktadır. 18 yaşın altındaysanız veya bir ruh sağlığı sorunuzun varsa, size yardımcı olabilecek bir uzmanla birebir çalışmanızı öneririm.

Δ Programa katılmak için aşağıda belirtilen linkten katılmak istediğinize dair mesaj gönderiniz lütfen. Sorularınız için [email protected] email adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Katılımcı Yorumları:

Δ "Program boyunca beraber geçirdiğimiz 2 saat benim için haftanın keyifli saatlerinden biri oldu. Öncelikle kendim için böyle bir zamanı ayırıyor olmak ve daha iyi oluş için farkındalık kazanıyor olmak iyi geldi. Günlük hayatta karşılaştığımız olaylar için mindfulness çerçevesinde farklı bakış açısı ve kendi bakış açımızı, olayları karşılayış şeklini kontrol edebileceğimiz uygulamaları hayatıma adapte ettim. Mindfulness ile ilgili daha önce internet ve güncel kitaplarla araştırma yapmıştım kendimce ve açıkçası pek uygulanabilir olmadığına kanaat getirmiştim. Fakat derste daha bireysel, katılımcıların içselleştirebileceği uygulamalarla daha anlamlı bir hal aldı benim için. Analitik düşünen bir insanım ve sadece pozitif olmakla ilgili söylemler pek anlam ifade etmiyor benim için. Programda bahsettiğiniz örnekler ve nedenleriyle açıklamanız daha mantıksal bir konumlandırma yapabilmemi sağladı. Programa katılmamda tek etken sizdiniz 🙂 Kendi araştırmalarımdan mindfulness hakkında edindiğim izlenim nedeniyle, başka birisi mindfulness temelli bir program düzenliyor olsaydı kesinlikle katılmazdım 🙂 Kendimle ilgili çözüm arayış sürecimde size ulaştım ve bu online grup programında bile bir şekilde yardımı olacağını hissettim. Yaklaşımınız, enerjiniz, zekanız ve işinize olan tutkunuz, sizinle paylaşımda bulunmayı çok keyifli bir hale getirmekte. Bu programla sınırlı tutabildiğim için üzülüyorum." - Pelin Karacan

 

Δ "Programdan çok memnun kaldım ve çok keyif aldım. Gökçe hanım samimi, güleryüzlü ve sempatik bir insan ve motive edici, kucaklayıcı yaklaşımının, her Perşembe programı merak ve heyecanla beklememe katkısı oldu. Programda meditasyonun önemini anladım ve düzenli olarak hayatıma katmaya karar verdim. Pratik uygulamalar sayesinde kaygı ve stres durumunda kendimi nasıl regüle edebileceğimi biliyorum. Programı kesinlikle tavsiye ederim, devamı olursa katılmayı isterim kesinlikle." - Meryem Yılmaz

 

Δ "Program sayesinde düzenli meditasyon yapmak, gün içinde daha farkındalıklı olmamı sağladı ve düşüncelerim daha netleşti. Özerklik, yetkinlik, kendine değer verme, kendini kabul, öz-şefkat, kendin olabilme konuları benim için çok değerliydi ve faydalı oldu. Her sabah düzenli meditasyon yapmaya gayret ediyorum ve sabahları normalden biraz daha erken kalkıp kendim için zaman ayırmaya çalışıyorum. Kişisel paylaşımlara olanak sağlamanız, programın interaktif olması çok güzeldi ve beni daha çok programa bağladı. Minik yazma egzersizleri ve 1-2 dakikalık başlangıç meditasyonları bizi ana çekti ve daha çok ilgili olmamızı sağladı. Emekleriniz için çok teşekkürler, benim için çok faydalı bir program oldu." - Pınar Çakır

Değişime hazırsanız, destekleyici bir grup eşliğinde, iyi oluşunuzu artırma yolunda adım atmanıza yardımcı olabilirim.

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

Yetkinliklerim:

Δ Lisans ve yüksek lisans eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi, doktora eğitimimi ise Amerikan Psikoloji Derneği’nce onaylı Purdue Üniversitesi Danışma Psikolojisi programında tamamladım.

Δ Purdue Üniversitesi'nde araştırma görevlisi, Boğaziçi Üniversitesi'nde araştırma ve öğretim görevlisi ve MEF Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptım. Üniversitelerarası Kurul kararıyla Nisan 2019'da Doçent unvanını aldım.

Δ Akademik kariyerime ek olarak, 19 yılı aşkın süredir Türkiye’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde farklı yaş gruplarından öğrenciler, yetişkinler ve çiftlerle çalışma deneyimim oldu. Purdue Üniversitesi Danışma ve Rehberlik Merkezi, Family Services Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Washington Üniversitesi Öğrenci Sağlık Merkezi gibi pek çok kurumda psikolojik danışmanlık hizmetleri verdikten sonra Aralık 2013’te İstanbul’da kurduğum Lumina Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde online olarak Türkçe ve İngilizce psikolojik danışma, iyi oluşu artırmaya yönelik grup programları ve kurumsal eğitim hizmetleri vermeye devam etmekteyim. Aynı zamanda Sidney, Avustralya merkezli zAntideha şirketinde mindfulness eğitmeni ve Berlin, Almanya merkezli Likeminded şirketinde iyi oluşu artırmaya yönelik olarak grup dersleri veriyorum.

Δ Uzun yıllardır travma üzerine çalışıyorum; EMDR Enstitüsü [Watsonville, A.B.D.] onaylı eğitim ve süpervizyonlarımı Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış EMDR terapisti ve hipnoterapi eğitim ve süpervizyonlarımı [Londra, Ingiltere] tamamlamış hipnoterapi uygulayıcısıyım.

Δ International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy [Ottawa, Kanada] onaylı Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimlerimi tamamladım.

Δ Search Inside Yourself Leadership Institute [San Francisco, A.B.D.] onaylı mindfulness temelli duygusal zekâ ve liderlik becerileri geliştirme programı sertifikalı eğitmeniyim. 

Δ Nefes terapisi eğitici eğitmenliğini [San Francisco, A.B.D.] tamamladım.

Δ Araştırmalarım ve yazdığım bilimsel makaleler ile kendimi sürekli geliştiriyorum.

Δ Mutluluk 2.0: İyi Yaşama Dair Bilmediklerimiz [Elma Yayınevi] kitabının eş-yazarıyım.

 

İyi oluşunuzu artırma yolunda dönüştürücü bir sürece hazırsanız, aşağıdaki linkten kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Kayıt formunuz bize ulaştığında sizinle iletişime geçeceğiz.

Aklınıza takılan bir soru olursa bana [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere!

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

Basın

Artı TV - 28 Ekim 2019

Gün Başlıyor programında mutluluk ve iyi oluşumuz üzerine konuştuk.

Hürriyet - 6 Mayıs 2019

Motivasyon ve verimli ders çalışma üzerine konuk yazar olarak paylaşımlarım.

Birol Güven ile Gelecek Geliyor (360 TV) - 1 Şubat 2019

Birol Güven ile Gelecek Geliyor programında mutluluk ve iyi oluşumuz üzerine konuştuk.

Vogue - Nisan 2016

Online terapi ve online uygulamalı stres ve kaygı ile başa çıkma programları üzerine görüşlerim.

Çalar Saat (Fox TV) - 4 Nisan 2017

​Mutluluk 2.0'a Fox TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat Programı'nda yer verildi.

Hürriyet - 19 Ocak 2018

Öğrencilerin ders başarılarıyla ilgili haberinde Önder Öndeş görüşlerime yer verdi.

Psychologies - Haziran 2017

Mutluluk 2.0 Psychologies Haziran sayısında. ​"Potansiyelinizin farkında mısınız?"

Yeşilay Dergisi - Şubat 2018

Mutluluk 2.0 Yeşilay Dergisi Şubat sayısında.

Medya Ege - 9 Ocak 2018

Mutluluk 2.0 Kitabı 2. Baskısını Yaptı...

Yeni sürümüyle mutluluk, Mutluluk 2.0 kitabında anlatılıyor. 

Medikal Plus - Şubat 2018

Mutluluk 2.0 Medikal Plus Dergisi Şubat sayısında.

​Pause Citys - Şubat 2018

Mutluluk 2.0 Pause Citys Dergisi Şubat sayısında. 

Hürriyet - 21 Mart 2016 ​

Tembellikle baş etme üzerine Nuran Çakmakçı'nın benimle yaptığı röportaj.

Güzellik Sanatı - 9 Ocak 2018

Mutluluk, Mutluluk 2.0 Kitabında Anlatılıyor

Gökyüzü Haberci - 9 Ocak 2018

Mutluluk 2.0 Kitabı 2. baskısını yaptı...

Türkiye Zeka Vakfı - 24 Mayıs 2017

Mutluluk 2.0 Zihin Açan 5 Kitap arasında yer aldı.

Ajans Psikoloji - 7 Mart 2017

Amerika’da Psikolojik Danışmanlık Doktora Eğitimi Almak üzerine Ajans Psikoloji'den Psikolog Selin Mısır'ın benimle yaptığı röportaj.

Vatan - 24 Şubat 2015

DERİ BOZUKLUKLARININ PSİKOLOJİK BOYUTU Deri bozukluklarında zihin-beden ilişkisi üzerine konuk yazar olarak paylaşımlarım.

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.