Mutlu Bir Sen,
Mutlu Bir Dünya.

Buna hazır mısın?

Değişim, o ilk adımı atmaya karar vermenizle başlar.

Küçük, ancak sağlam adımlar büyük dönüşümlere aracılık eder.

İyi oluşunuzu artırmak için adım atmaya hazır mısınız?

İyi Oluş Online: Mindfulness ve Pozitif Psikoloji Temelli İyi Oluşu Artırma Programı aracılığıyla birlikte çalışmaya başladığımızda, mindfulness anlayışını yaşamınıza katarak kaygı ve stres gibi zorlayıcı duygularla olan ilişkinizi dönüştürmeyi, güçlü yanlarınızı keşfederek onları yaşamınızda daha çok kullanmaya başlamayı, mükemmeliyetçilik ve erteleme davranışını anlayarak eleştirel iç sesinizi kısmayı, kendinize daha anlayışlı davranmayı, kısacası yaşamda daha mutlu ve huzurlu olma yolunda sağlam adımlar atmayı öğreneceksiniz.

 

25 Haziran 2020'de başlıyoruz. Bize katılmak ister misiniz?

 

Programın içeriği:

Δ İyi oluş online programı mindfulness (bilinçli farkındalık) ve pozitif psikoloji yaklaşımlarını temel alan, bilimsel araştırmalarca destekli uygulamaları yaşamınıza katmanıza aracılık etmeyi amaçlayan psiko-eğitimsel bir grup programıdır.

Δ Mindfulness yaklaşımını anlama, temel psikolojik ihtiyaçlarımızı doyurma, stres ve kaygı gibi zorlayıcı duygularla ilişkimizi dönüştürme, güçlü yanlarımızı keşfetme ve yaşamımıza entegre etme, kendimizle ilişkimizi güçlendirme, mükemmeliyetçilik ve erteleme davranışını anlayarak eleştirel iç sesimizle ilişkimizi dönüştürme, psikolojik sağlamlığımızı artırma ve mutlu ve sağlıklı ilişkiler gibi konular ele alınacaktır.

Δ Program 25 Haziran - 30 Temmuz 2020 tarihleri arasında online olarak yürütülecektir. 25 Haziran'dan itibaren 6 hafta boyunca Perşembe günleri Türkiye saatiyle 19:00-21:00 saatleri arasında buluşacağız. Oturum konuları:

Δ 1. Oturum (25 Haziran 2020): Mindfulness Yaklaşımıyla Kaygı ve Stres ile İlişkimizi Dönüştürme

Δ 2. Oturum (2 Temmuz 2020): Pozitif Psikoloji Uygulamalarıyla Zihinsel ve Duygusal İyi Oluşumuzu Artırma

Δ 3. Oturum (9 Temmuz 2020): İyi Oluşumuz İçin Kendimizle İlişkimizi Güçlendirme 

Δ 4. Oturum (16 Temmuz 2020): Mükemmeliyetçilik ve Erteleme

Δ 5. Oturum (23 Temmuz 2020): Mutlu ve Sağlıklı İlişkilerin İlk Adımları

Δ 6. Oturum (30 Temmuz 2020): Psikolojik Esneklik | İyi Oluşunuz için Yol Haritası

Δ Program etkileşimsel bir ortamda bilgi aktarımı, bireysel ve grup içi alıştırmalar, meditasyon uygulamaları, grup paylaşımları ve katılımcıların konuyla ilgili sorularına fırsat verebilmek için soru-cevap bölümlerini kapsayacaktır.

 Δ Programa 18 yaşın üzerinde ve şu anda bir ruh sağlığı sorunu olmayan bireyler katılabilir. Bu bir terapi grubu değildir ve program tedavi amacı taşımamaktadır. 18 yaşın altındaysanız veya bir ruh sağlığı sorunuzun varsa, size yardımcı olabilecek bir uzmanla birebir çalışmanızı öneririm.

Katılımcı Yorumları:

Δ "Program boyunca beraber geçirdiğimiz 2 saat benim için haftanın keyifli saatlerinden biri oldu. Öncelikle kendim için böyle bir zamanı ayırıyor olmak ve daha iyi oluş için farkındalık kazanıyor olmak iyi geldi. Günlük hayatta karşılaştığımız olaylar için mindfulness çerçevesinde farklı bakış açısı ve kendi bakış açımızı, olayları karşılayış şeklini kontrol edebileceğimiz uygulamaları hayatıma adapte ettim. Mindfulness ile ilgili daha önce internet ve güncel kitaplarla araştırma yapmıştım kendimce ve açıkçası pek uygulanabilir olmadığına kanaat getirmiştim. Fakat derste daha bireysel, katılımcıların içselleştirebileceği uygulamalarla daha anlamlı bir hal aldı benim için. Analitik düşünen bir insanım ve sadece pozitif olmakla ilgili söylemler pek anlam ifade etmiyor benim için. Programda bahsettiğiniz örnekler ve nedenleriyle açıklamanız daha mantıksal bir konumlandırma yapabilmemi sağladı. Programa katılmamda tek etken sizdiniz 🙂 Kendi araştırmalarımdan mindfulness hakkında edindiğim izlenim nedeniyle, başka birisi mindfulness temelli bir program düzenliyor olsaydı kesinlikle katılmazdım 🙂 Kendimle ilgili çözüm arayış sürecimde size ulaştım ve bu online grup programında bile bir şekilde yardımı olacağını hissettim. Yaklaşımınız, enerjiniz, zekanız ve işinize olan tutkunuz, sizinle paylaşımda bulunmayı çok keyifli bir hale getirmekte. Bu programla sınırlı tutabildiğim için üzülüyorum." - Pelin Karacan

 

Δ "Programdan çok memnun kaldım ve çok keyif aldım. Gökçe hanım samimi, güleryüzlü ve sempatik bir insan ve motive edici, kucaklayıcı yaklaşımının, her Perşembe programı merak ve heyecanla beklememe katkısı oldu. Programda meditasyonun önemini anladım ve düzenli olarak hayatıma katmaya karar verdim. Pratik uygulamalar sayesinde kaygı ve stres durumunda kendimi nasıl regüle edebileceğimi biliyorum. Programı kesinlikle tavsiye ederim, devamı olursa katılmayı isterim kesinlikle." - Meryem Yılmaz

 

Δ "Program sayesinde düzenli meditasyon yapmak, gün içinde daha farkındalıklı olmamı sağladı ve düşüncelerim daha netleşti. Özerklik, yetkinlik, kendine değer verme, kendini kabul, öz-şefkat, kendin olabilme konuları benim için çok değerliydi ve faydalı oldu. Her sabah düzenli meditasyon yapmaya gayret ediyorum ve sabahları normalden biraz daha erken kalkıp kendim için zaman ayırmaya çalışıyorum. Kişisel paylaşımlara olanak sağlamanız, programın interaktif olması çok güzeldi ve beni daha çok programa bağladı. Minik yazma egzersizleri ve 1-2 dakikalık başlangıç meditasyonları bizi ana çekti ve daha çok ilgili olmamızı sağladı. Emekleriniz için çok teşekkürler, benim için çok faydalı bir program oldu." - Pınar Çakır

Değişime hazırsanız, destekleyici bir grup eşliğinde, iyi oluşunuzu artırma yolunda adım atmanıza yardımcı olabilirim.

ÜCRETSİZ ÖNGÖRÜŞME İÇİN TIKLAYINIZ

Bir sonraki program 25 Haziran 2020'de başlayacak ve internet üzerinden güvenli bir video görüşmesi platformunda gerçekleşecektir. Katılım için, ihtiyaç ve beklentilerinizi konuşmak üzere ücretsiz öngörüşme randevunuzu alarak sürece başlayabilirsiniz.

6 haftalık program ücreti: 1750TL (KDV Dahil)

Yetkinliklerim:

Δ Lisans ve yüksek lisans eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi, doktora eğitimimi ise Amerikan Psikoloji Derneği’nce onaylı Purdue Üniversitesi Danışma Psikolojisi programında tamamladım.

Δ Boğaziçi Üniversitesinde yarı-zamanlı öğretim görevlisi ve MEF Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yaptım.

Δ EMDR Institute [Watsonville, A.B.D.] onaylı eğitim ve süpervizyonlarımı Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış EMDR terapistiyim.

Δ International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy [Ottawa, Kanada] onaylı Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimlerimi tamamladım.

Δ Search Inside Yourself Leadership Institute [San Francisco, A.B.D.] onaylı mindfulness temelli duygusal zeka ve liderlik becerileri geliştirme programı sertifikalı eğitmeniyim. 

Δ Farklı yaş gruplarından öğrenciler, yetişkinler, çiftler ve ailelerle Türkiye’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 15 yıllık çalışma deneyimim var. Purdue Üniversitesi Danışma ve Rehberlik Merkezi, Family Services Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Washington Üniversitesi Öğrenci Sağlık Merkezi gibi pek çok kurumda psikolojik danışmanlık hizmetleri verdikten sonra Aralık 2013’te İstanbul’da kurduğum Lumina Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde online olarak Türkçe ve İngilizce psikolojik danışma ve iyi oluşu artırmaya yönelik eğitim hizmetleri vermeye devam etmekteyim.

Δ Üniversitelerarası Kurul kararıyla Nisan 2019'da Doçent ünvanını aldım. 

Δ Araştırmalarım ve yazdığım bilimsel makaleler ile kendimi sürekli geliştiriyorum.

Δ Mutluluk 2.0 [Elma Yayınevi] kitabının eş-yazarıyım.

İyi oluşunuzu artırma yolunda dönüştürücü bir sürece hazırsanız, aşağıdaki linkten 15 dakikalık öngörüşmenizi rezerve edebilirsiniz.

Bu ücretsiz öngörüşmede aklınızdaki sorulara cevap verebilmeyi ve programın sizin için doğru olup olmadığına birlikte karar verebilmeyi hedefliyorum.

Öngörüşmemiz öncesinde aklınıza takılan bir soru olursa bana [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere!

ÜCRETSİZ ÖNGÖRÜŞME İÇİN TIKLAYINIZ

Basın

Artı TV - 28 Ekim 2019

Gün Başlıyor programında mutluluk ve iyi oluşumuz üzerine konuştuk.

Hürriyet - 6 Mayıs 2019

Motivasyon ve verimli ders çalışma üzerine konuk yazar olarak paylaşımlarım.

Birol Güven ile Gelecek Geliyor (360 TV) - 1 Şubat 2019

Birol Güven ile Gelecek Geliyor programında mutluluk ve iyi oluşumuz üzerine konuştuk.

Vogue - Nisan 2016

Online terapi ve online uygulamalı stres ve kaygı ile başa çıkma programları üzerine görüşlerim.

Çalar Saat (Fox TV) - 4 Nisan 2017

​Mutluluk 2.0'a Fox TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat Programı'nda yer verildi.

Hürriyet - 19 Ocak 2018

Öğrencilerin ders başarılarıyla ilgili haberinde Önder Öndeş görüşlerime yer verdi.

Psychologies - Haziran 2017

Mutluluk 2.0 Psychologies Haziran sayısında. ​"Potansiyelinizin farkında mısınız?"

Yeşilay Dergisi - Şubat 2018

Mutluluk 2.0 Yeşilay Dergisi Şubat sayısında.

Medya Ege - 9 Ocak 2018

Mutluluk 2.0 Kitabı 2. Baskısını Yaptı...

Yeni sürümüyle mutluluk, Mutluluk 2.0 kitabında anlatılıyor. 

Medikal Plus - Şubat 2018

Mutluluk 2.0 Medikal Plus Dergisi Şubat sayısında.

​Pause Citys - Şubat 2018

Mutluluk 2.0 Pause Citys Dergisi Şubat sayısında. 

Hürriyet - 21 Mart 2016 ​

Tembellikle baş etme üzerine Nuran Çakmakçı'nın benimle yaptığı röportaj.

Güzellik Sanatı - 9 Ocak 2018

Mutluluk, Mutluluk 2.0 Kitabında Anlatılıyor

Gökyüzü Haberci - 9 Ocak 2018

Mutluluk 2.0 Kitabı 2. baskısını yaptı...

Türkiye Zeka Vakfı - 24 Mayıs 2017

Mutluluk 2.0 Zihin Açan 5 Kitap arasında yer aldı.

Ajans Psikoloji - 7 Mart 2017

Amerika’da Psikolojik Danışmanlık Doktora Eğitimi Almak üzerine Ajans Psikoloji'den Psikolog Selin Mısır'ın benimle yaptığı röportaj.

Vatan - 24 Şubat 2015

DERİ BOZUKLUKLARININ PSİKOLOJİK BOYUTU Deri bozukluklarında zihin-beden ilişkisi üzerine konuk yazar olarak paylaşımlarım.

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.