Mutlu Bir Sen,

Mutlu Bir Dünya.

Buna hazır mısın?

Her şey, o ilk adımı atmaya karar vermenizle başlar.

Küçük ancak sağlam adımlar, büyük dönüşümlere aracılık eder.

Mental ve duygusal iyi oluşunuzu güçlendirerek hedeflerinizi gerçekleştirmeye hazır mısınız?

 

Δ İyi bir eğitiminiz ve ekipleri yönettiğiniz başarılı bir kariyeriniz var, ancak yaşamınızda bir şeyler eksik gibi mi geliyor?

Δ Yoğun stres altında ve kaygılı mı hissediyorsunuz?

Δ Eleştirel bir iç sesiniz mi var? 

Δ Çevrenizdekileri mutlu etmek için elinizden geleni yapıyor ancak kendiniz yeterince mutlu değil misiniz?

Δ Yurt dışında çalışıyor ve Türkçe konuşan bir terapist bulmakta zorlanıyor musunuz?

Tüm bu yaşadıklarınızın psikolojik veya fiziksel sağlığınızla ödediğiniz bir bedeli olabilir.

Öyle ki, öncelik sırasında işiniz veya yaşamınızdaki kişiler kendinizden önce geliyor olabilir. Eğer öyleyse, bunu fark etmek ilk adım. Ne yaşadığınızı anlayabiliyorum.

Olduğunuz noktada bulundum.

Yaşamımdan yeterince doyum almadığım, yüksek derecede kaygı deneyimlediğim uzun yıllarım oldu ve tüm bunların bedelini sağlık sorunlarıyla ödedim: Yıllarca süren şiddetli migren ağrıları ve sancılı gastriti takip eden kronik yorgunluk ve tükenmişlik teşhisleri.

İnsan sağlığını yitirince, zor yoldan öğreniyor.

Yardım istemekte ve başkalarına güvenmekte zorlanıyor olduğunuzu tahmin edebiliyorum.

Oysa ki daha iyi bir yol var.

Buna hazırsanız, omuzlarınızdaki o yükü hafifletmenize ve istediğiniz yere gitmenize aracılık edebilirim.

İdeal geleceğinizi hayal ettiğinizde,

Δ Sağlıklı ve mutlusunuz,

Δ Kendinize güveniyorsunuz,

Δ Zihinsel ve fiziksel performansınız yüksek,

Δ Yaşamınızda değer verdiğiniz insanlara ve etkinliklere zaman ayırıyorsunuz,

Δ Desteklendiğinizi hissediyorsunuz,

Δ Kendiniz ve sevdikleriniz için daha fazla enerjiniz var,

Δ En büyük hayalleriniz gerçekleştirmek için emin adımlar atıyorsunuz.

Ve ne zaman yaşamın zorluklarıyla karşılaşsanız

(kabul edelim, hepimiz karşılaşacağız),

Δ Zihinsel ve duygusal olarak güçlüsünüz,

Δ Kendinizi psikolojik olarak daha sağlam hissediyorsunuz,

Δ Yaşadıklarınızı farklı açılardan görebilecek kadar esneksiniz,

Δ Etkili kullanabildiğiniz zengin içsel kaynaklarınız var,

Δ Zihniniz açık ve içiniz huzurlu.

Tüm bunlar ve daha fazlası sizin için mümkün.

Her şey o ilk adımı atmanızla başlayacak.

Birlikte çalışmaya başladığımızda, olumsuz iç sesinizi kısmayı, kaygıyı ve stresi sağlıklı bir şekilde dönüştürmeyi, yaşam değişikliklerine sağlıklı uyum sağlamayı, mutlu ilişkiler kurmayı ve kendinize daha çok değer vermeyi, kısacası yaşamınızda daha mutlu ve huzurlu olmayı öğreneceksiniz.

Yetkinliklerim:

Δ Lisans ve yüksek lisans eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi, doktora eğitimimi ise Amerikan Psikoloji Derneği’nce onaylı Purdue Üniversitesi Danışma Psikolojisi programında tamamladım.

Δ Purdue Üniversitesi'nde araştırma görevlisi, Boğaziçi Üniversitesi'nde araştırma ve öğretim görevlisi ve MEF Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptım. Üniversitelerarası Kurul kararıyla Nisan 2019'da Doçent ünvanını aldım. MEF Üniversitesi'nde yüksek lisans dersleri vermeye devam ediyorum.

Δ Akademik kariyerime ek olarak, 20 yıl Türkiye’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışma deneyimim oldu. Aralık 2013'ten bu yana kurucusu olduğum Lumina Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nde Türkçe ve İngilizce online psikolojik danışmanlık ve iş yaşamında iyi oluşu artırmaya yönelik uluslararası eğitimler düzenliyorum. Aynı zamanda Berlin, Almanya merkezli Likeminded şirketinde uluslararası şirketlerin yöneticilerine ve çalışanlarına farkındalıklı liderlik, mental sağlık ve iş yaşamında iyi oluş üzerine online grup programları düzenliyorum.

Δ Uzun yıllardır travma üzerine çalışıyorum; EMDR Enstitüsü [Watsonville, A.B.D.] onaylı eğitim ve süpervizyonlarımı Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış EMDR terapisti ve hipnoterapi eğitim ve süpervizyonlarımı [Londra, Birleşik Krallık] tamamlamış hipnoterapi uygulayıcısıyım.

Δ International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy [Ottawa, Kanada] onaylı ileri düzey Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimlerimi tamamladım.

Δ Search Inside Yourself Leadership Institute [San Francisco, A.B.D.] onaylı mindfulness temelli duygusal zekâ ve liderlik becerileri geliştirme programı uluslararası sertifikalı eğitmeniyim. 

Δ Bireylere ve gruplara yönelik nefes terapisi eğitici eğitmenliğini [San Francisco, A.B.D.] tamamladım.

Δ Araştırmalarım ve yazdığım bilimsel makaleler ile kendimi sürekli geliştiriyorum.

Δ Mutluluk 2.0: İyi Yaşama Dair Bilmediklerimiz [Elma Yayınevi] kitabının eş-yazarıyım.

Δ Çocukluk ve yetişkinlik yıllarımın büyük bir kısmında Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamış biri olarak doğup büyüdüğü ülkeden uzakta yaşamanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Size yardımcı olabilirim.

Birlikte çalışma süreci neyi içerir?

Gizliliğinizi ve güvenliğinizi koruyan çevrimiçi terapi seansları

Seansta konuşulanlar gizlilik ilkesi çerçevesinde korunmaktadır.

Psikoloji alanında 20 yıllık bilgi ve deneyime dayanan profesyonel destek

Akademisyen olmamın yanı sıra 15,000 saatin üzerinde terapi deneyimim bulunmakta. 

Günlük yaşamınıza entegre edilmesi kolay kanıta dayalı uygulamalar

Kişisel ve profesyonel yaşamınıza katabileceğiniz ve psikolojik iyi oluşunuzu artırmanıza aracılık edecek uygulamaları süreçte birlikte deneyimleyeceğiz.

 

Birlikte çalışmaya başladığımızda yaşamınızın farklı alanlarında büyük bir değişim ve dönüşüm yaşayacaksınız.

 

Δ  Sürecimiz size güvenli ve destekleyici bir alan sağlarken yaşadığınız sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olacak farkındalık, bilgi ve becerileri kazanmanıza aracılık edecek.

Δ  Güçlü yanlarınıza odaklanırken deneyimlediğiniz yüksek düzeyde kaygı ve stresi dönüştüreceğiz.

Δ  Öz-güveninizi desteklerken zihinsel ve duygusal iyi oluşunuza katkıda bulunacak sağlıklı alışkanlıklar geliştirmenizi sağlayacağız.

 

Sizi ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde destekleyecek

Psikoterapi + EMDR + Hipnoterapi + Mindfulness-Temelli Uygulamalar

içeren size özel profesyonel destek.

 

 

Seans Bilgisi:

Δ  Seanslar Zoom platformu üzerinden video görüşmesi olarak yürütülmektedir.

Δ  Seans randevuları Salı, Perşembe ve Cuma günlerine ayarlanabilmektedir. Bunlar danışanlarımla birebir çalıştığım günlerdir. Hafta sonlarına veya belirtilen günler dışında bir güne randevu veremiyorum.

Δ  Seanslar 50 dakika sürmekte ve ücreti $300'dır. Seans ücreti Amerikan Doları, Euro, İngiliz Sterlini ve Türk Lirası olarak ödenebilmektedir.

 

 

Dönüşüme hazırsanız, gizliliğinizi koruyan online psikolojik danışmanlık desteğiyle hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilirim.

MESAJ GÖNDERMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Grup programı sürecinde birlikte çalışmak isterseniz, online olarak yürüttüğüm programlara katılarak iyi oluşunuzu artırabilirsiniz.

Her iki program da bilimsel araştırmalarca destekli uygulamaları kişisel ve profesyonel yaşamınıza katmanıza aracılık etmekte.

Birlikte çalıştığım danışanlarımın yorumlarından birkaçı şöyle:

"Uzun yıllardır akademide aktif bir psikolojik danışman pozisyonunda olup, psikolojik danışma sürecinde ilk defa danışan koltuğuna oturabilmek benim için oldukça zor bir karardı. Akademik bilgisi ve bağlantısına güvendiğim bir arkadaşımın yönlendirmesiyle tanıştığım Gökçe Bulgan, ilk seanstan itibaren kendime 'Nasıl oldu da daha önce böylesi profesyonel bir yardımı hayatımda sürekli erteleyebildim?' cümlesini kurdurtan bir isimdir. Bu cümleyi kurmamda etkili olan şey ilk defa böyle bir sürece girmenin çok ötesinde, bu sürece böyle işini gerçekten seven, saygı duyan ve bunu da karşı tarafa derin bir şekilde hissettiren profesyonel bir danışmanla çalışıyor olmamdır. Yaklaşık 7 ay önce başlayan ve hâlâ devam eden danışan-danışman ilişkimiz, hayatımda somut değişim, iç görü sağladı ve sağlamaya da devam ediyor."

"Benim hayatımın dönüm noktası Gökçe Hanım’a başladığım gündü. Hayata bakış açım değişti, travmalarımla baş etmeyi, en önemlisi kendimi sevmeyi öğrendim. Kendisinin içten, samimi ve güçlü duruşu var. Her seans çıkışı daha güçlü, mutlu ve beni gerçekten anlayan, doğru bir uzmanla çalıştığımı anlıyordum. Gelecek seansı sabırsızlıkla bekliyordum çünkü günden güne kendini daha iyi tanıyan mutlu biri haline gelmiştim ve bu beni güçlendiriyordu. İçten bir şekilde iyi ki Gökçe Hanım’la çalışmışım; bu sebeple kendisine çok teşekkür ederim.”

"Hayattan ne istediğimi bilmediğim ve duygusal olarak kendimi çok zayıf hissettiğim bir dönemde Gökçe Hanım ile çalışmaya başladım. Terapiye başlamadan önce çok umutsuzdum, geleceğimi düşünüp çok endişeleniyordum ve sürekli olumsuz düşüncelere kapılıyordum. Yapmam gerekenler anlamsız ve büyük bir yük gibi gözüküyordu, kaçmak istiyordum ama erteledikçe her şey gözümde daha da büyüyordu. Hayatıma yön vermek için her zaman radikal ve büyük adımlar atmama gerek yokmuş, küçük adımlar da atarak uzun yollar kat edebileceğimi gördüm. Gökçe Hanım sayesinde hayatımı inişleriyle çıkışlarıyla kabul etmeyi öğrendim. Bugün bulunduğum noktadan baktığımda olaylara bakış açım o kadar değişmiş ki gerçekten aynı dünyanın içinde başka bir hayat yaşıyorum. Artık karşılaştığım her sorunda durup ne yapacağım diye panik olmadan hayatıma akışında devam edebiliyorum. Ve en güzeli artık geleceğimi tüm belirsizlikleriyle düşündüğümde endişelenmiyorum, ‘bakalım hayatın benim için nasıl sürprizleri var’ diye düşüyorum ve hayatı yaşamaya dair hevesim ve heyecanım her geçen gün artıyor.

"Üniversiteye başlayarak İstanbul’a taşındığım zaman çok sevdiğim ve güvendiğim birinin referansıyla ulaştım Gökçe Hanım’a. Gökçe Hanım ile çok faydalı ve keyifli seanslar geçirdik. Ruh sağlığı sorununuz ya da büyük bir derdiniz olması gerekmiyor, kişisel gelişiminiz ve ruh sağlığınız için bir numaradır Gökçe Hanım. Anadolu’nun ücra bir köşesinden gelen biri olarak İstanbul’un hengamesine alışmamda, bireysel karakteristik problemlerimi aşmamda ve daha nicelerinde Gökçe Hanım’ın üzerimde çok emeği var. Bu yazıyla kendisine olan minnetimi ifade etme şansı bulduğum için çok mutlu oldum :)”

“Sizin sayenizde kendimi tekrar güçlü bir şekilde ifade edebilmeye, kendime değer verip, kararlar alabilmeye başladım. Sorunlarım ile baş edebiliyorum artık. Hayatta en zorlandığım günleri atlatmamı sağladınız. Yıllardır yapmak istediklerimi ve gelecek planlarımı gerçekleştirmek üzere adımlar atıyorum. Çok sağ olun.”

“Yaşadığım sıkıntılardan sonra Gökçe Bulgan ile görüşmelerimiz hayatıma yeni bir bakış açısı getirdi. Hayatımı sadece yaşamıyorum, nefesimi içime çektikçe sonuna kadar hissediyorum. Kendime değer vermemi sağlayan ve hayatla barışma sürecimde daima yanımda olup bana destek veren bu muhteşem insana teşekkür ediyorum.”

“Gökçe Bulgan'la çalışma fırsatı bulduğum için çok şanslıyım. Seanslarda anlattıklarımı soğukkanlılık ve samimiyet arasındaki o ince çizgide durarak dinledi. Dolayısıyla karşımda, beni önemsediğini bildiğim ancak asla yargılamayacak biri vardı ve bu durum bana hep güven verdi. Bu süreçte beden algım, iletişim becerilerim, kendime olan saygım ve sevgim, insanlara ve hayata bakışım tamamıyle değişti ve gelişti. Kendisini, danışman arayan herkese hâlâ ısrarla tavsiye ederim. Sergilediği profesyonellik için ayrıca teşekkür ederim.”

“Sizinle çalışmak hayatımın kritik döneminde almış olduğum önemli bir karardı. İçinde bulunduğum ve mental olarak iyi olmadığım bir noktada bana doğru kararlar vermemi sağlayan, kişisel gelişimimde önemli katkıları olan biri oldunuz. Aşağı doğru inen başarı çizgimin yavaş yavaş yukarı çıkmasını sağladık ve ben memnuniyetsizliklerle dolu birisi olmaktan çıkıp benim için önemli olan şeylerin farkına vardım. Her şey için teşekkür etmek isterim.”

Hedefleriniz yolunda dönüştürücü ve iyileştirici bir sürece hazırsanız, aşağıdaki linkten mesaj göndererek ilk adımı atabilirsiniz.

Mesajınızı aldığımda 20 dakikalık bir öngörüşme için randevu bilgisi göndereceğim. Bu ücretsiz öngörüşmede terapi sürecine dair merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Görüşmek üzere!

MESAJ GÖNDERMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Basın

Artı TV - 28 Ekim 2019

Gün Başlıyor programında mutluluk ve iyi oluşumuz üzerine konuştuk.

Hürriyet - 6 Mayıs 2019

Motivasyon ve verimli ders çalışma üzerine konuk yazar olarak paylaşımlarım.

Birol Güven ile Gelecek Geliyor (360 TV) - 1 Şubat 2019

Birol Güven ile Gelecek Geliyor programında mutluluk ve iyi oluşumuz üzerine konuştuk.

Vogue - Nisan 2016

Online terapi ve online uygulamalı stres ve kaygı ile başa çıkma programları üzerine görüşlerim.

Çalar Saat (Fox TV) - 4 Nisan 2017

​Mutluluk 2.0'a Fox TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat Programı'nda yer verildi.

Hürriyet - 19 Ocak 2018

Öğrencilerin ders başarılarıyla ilgili haberinde Önder Öndeş görüşlerime yer verdi.

Psychologies - Haziran 2017

Mutluluk 2.0 Psychologies Haziran sayısında. ​"Potansiyelinizin farkında mısınız?"

Yeşilay Dergisi - Şubat 2018

Mutluluk 2.0 Yeşilay Dergisi Şubat sayısında.

Medya Ege - 9 Ocak 2018

Mutluluk 2.0 Kitabı 2. Baskısını Yaptı...

Yeni sürümüyle mutluluk, Mutluluk 2.0 kitabında anlatılıyor. 

Medikal Plus - Şubat 2018

Mutluluk 2.0 Medikal Plus Dergisi Şubat sayısında.

​Pause Citys - Şubat 2018

Mutluluk 2.0 Pause Citys Dergisi Şubat sayısında. 

Hürriyet - 21 Mart 2016 ​

Tembellikle baş etme üzerine Nuran Çakmakçı'nın benimle yaptığı röportaj.

Güzellik Sanatı - 9 Ocak 2018

Mutluluk, Mutluluk 2.0 Kitabında Anlatılıyor

Gökyüzü Haberci - 9 Ocak 2018

Mutluluk 2.0 Kitabı 2. baskısını yaptı...

Türkiye Zeka Vakfı - 24 Mayıs 2017

Mutluluk 2.0 Zihin Açan 5 Kitap arasında yer aldı.

Ajans Psikoloji - 7 Mart 2017

Amerika’da Psikolojik Danışmanlık Doktora Eğitimi Almak üzerine Ajans Psikoloji'den Psikolog Selin Mısır'ın benimle yaptığı röportaj.

Vatan - 24 Şubat 2015

DERİ BOZUKLUKLARININ PSİKOLOJİK BOYUTU Deri bozukluklarında zihin-beden ilişkisi üzerine konuk yazar olarak paylaşımlarım.

Terapi sürecinde birlikte çalışmak için aşağıdaki linkten mesaj gönderebilirsiniz.

Mesajınızı aldığımda 20 dakikalık bir öngörüşme için bilgi göndereceğim. Tanışma fırsatı bulacağımız bu ücretsiz öngörüşmede terapi sürecine dair merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Görüşmek üzere!

MESAJ GÖNDERMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.